Na filmu Andělé a démoni překvapí snad jen to, že svou marketingovou kampaň stejně jako předchozí Šifra mistra Leonarda stavěl na kontroverzích, které prý vzbudil ve Vatikánu. Andělé a démoni nejsou kontroverzní ani trochu, naopak představují ten nejkonformnější hollywoodský výrobek, jaký si popcornové publikum zaslouží.

Mystika v profánním světě, pábení a konspirace

Knihy Dana Browna i obě jejich adaptace od hollywoodského řemeslníka Rona Howarda nejsou ničím jiným než komerčním blábolem, který počítá s touhou současného diváka najít v profánním světě alespoň špetku mystiky. Brown prostřednictvím historického pábení a pomotané symboliky dává hledačům absolutna a příznivcům konspiračních teorií munici. Nesčetné pseudohistorické exkurzy se usilovně tváří tak magicky, aby uspokojily poptávku po mystice v dnešní nejisté, proklatě racionální době.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.