Martinů, Händel, Haydn, Mendelssohn, Foerster, Eben... Skladatelská výročí dávají letošnímu programu Pražského jara, které dnes zahájí koncert rozhlasových symfoniků s polským dirigentem Antonim Witem a Smetanovou Mou vlastí, mnohé podněty.

Díla těchto autorů zazní na festivalu "ve větší koncentraci" a kromě nich mnoho dalších kompozic ve spektru od staré po novou hudbu. Do 3. června nabídne Pražské jaro přes padesát koncertů a desítku divadelních představení.

Páteř festivalového programu tvoří jména uznávaných interpretů. Letos je mezi nimi obzvláště bohatá kolekce pěvců, počínaje peruánským tenoristou Juanem Diegem Flórezem, jehož páteční recitál bude umělcovým českým debutem.

Flórezův neslýchaný, virtuózně pohyblivý hlas je v mezinárodních souvislostech v Rossiniho, Donizettiho a Belliniho operních áriích oslavován jako zcela mimořádný.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.