Ondřej Jakob jako důvod setrvání ve funkci mluvčího ministerstva financí pro iHNed.cz řekl: "Vedly mne k tomu dvě věci. Zaprvé mi bude ctí pracovat pro takového profesionála jako je Eduard Janota. Zadruhé na ministerstvu financí mohu pracovat s velmi dobrým týmem profesionálů."

Ondřej Jakob se narodil 26. září 1974 ve Vsetíně, kde vystudoval gymnásium. Vysokoškolská studia absolvoval na Právnické fakultě UK. Již tehdy spolupracovat s lidoveckými poslanci Liborem Ambrozkem a Pavlem Tollnerem. Poté dělal poradce prvnímu místopředsedovi strany Janu Kasalovi.

Od začátku roku 2001 byl mluvčím KDU-ČSL. Přitom zažil v čele strany Jana Kasala, Cyrila Svobodu i Miroslava Kalouska - a několik týdnů také Jiřího Čunka. V anketě Mluvčí roku 2006 byl Ondřej Jakob vyhlášen nejlepším mluvčím dle hlasování novinářů. Celkem byl mluvčím KDU-ČSL šest let. V lednu 2007 přišel na ministerstvo financí společně s Miroslavem Kalouskem (KDU-ČSL).

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru