Americká společnost Central European Media Enterprises (CME), která mimo jiné vlastní českou televizi Nova, hospodařila v prvním čtvrtletí s čistou ztrátou 44,4 milionu dolarů (asi 913,3 milionu Kč). Před rokem měla čistý zisk 14,5 milionu USD. Čisté tržby klesly o 37 procent na 141,2 milionu dolarů.

Zisk před úroky, daní a odpisy (EBITDA) meziročně klesl o 76 procent na 15,47 milionu dolarů, zatímco na provozní úrovni měl podnik ztrátu 84,48 milionu dolarů. Ve stejném období loni měla CME provozní zisk 45,5 milionu dolarů.

Tržby CETV v klesly o 37 procenta 141,2 milionů dolarů, trh podle agentury Reuters počítal s nižšími tržbami 140,0 milionů dolarů.

Akcie CME se obchodují i na pražské burze, kde v úterý uzavíraly na 325 korunách.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru