Zamyšlený, ostře barevný a zvláštně strnulý je svět, který kolem sebe vidí fotograf Vladimír Birgus. Od roku 1973 rozšiřuje svůj životní cyklus Cosi nevyslovitelného. Jeho fotografie z posledních let a několik černobílých starších snímků představuje pražská Leica Gallery.

O Birgusovo jméno "škrtne" každý, kdo se jen trochu zajímá o současnou českou dokumentární fotografii. Proslulý je především jako historik, publicista a pedagog (je vedoucí velmi agilního Institutu tvůrčí fotografie v Opavě), je objevitelem a také propagátorem žánru subjektivní dokument, o kterém napsal stohy pojednání.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.