České aerolinie obhájily již potřetí v anketě World Airline Awards (WAA), kterou každoročně pořádá britská nezávislá organizace Skytrax, titul nejlepší aerolinie ve střední Evropě. Oznámila to v pátek společnost ČSA.

Nejlepší leteckou společností na světě se staly hongkongské aerolinky Cathay Pacific. Ankety se účastnilo v posledních deseti měsících zhruba 15 milionů cestujících.

Prezident ČSA Radomír Lašák si cenu považuje. "Umístění v čele regionálního žebříčku je o to cennější, že jde o hodnocení ze strany samotných cestujících, a to v době ekonomické krize," uvedl Lašák.

Cestující ocenili v případě Českých aerolinií především nabádku služeb včetně cateringu, ale také pohodlí v letadlech. Dobré hodnocení obdržely také služby, které ČSA nabízejí na letištích - jako je balení zavazadel, bezplatná přeprava vozem taxi na letiště a rychlý průchod letištěm pro cestující business třídy internetové odbavení či vybavení letištních salónků.

Světové letecké společnosti se utkaly v téměř 40 kategoriích. Celoevropskou kategorii vyhrála společnost Swiss, loni to byla Lufthansa.

Nejlepší nízkonákladovou společností se stala Air Asia, která z pozice jedničky vytlačila britský easyJet. Evropským low-cost dopravcem číslo jedna je podle hlasujících Air Berlin.

Vloni kromě soutěže The World Airline Awards České aerolinie vyhrály svou kategorii také v žebříčku Official Airline Guide, který je sestavován na základě hlasování odborné veřejnosti.

Související