Ve východoněmeckém Lipsku se včera otevřely brány tradičního knižního veletrhu. Do neděle se na něm představí více než dva tisíce vystavovatelů z 38 zemí včetně České republiky. Součástí veletrhu, jenž se koná v době zvýšeného zájmu o čtení, je literární svátek Lipsko čte. I díky němu se čtenářům osobně představí údajně na 1500 autorů.

Lipský veletrh je v Německu druhý největší. Na rozdíl od největšího knižního veletrhu světa, který se koná na podzim ve Frankfurtu nad Mohanem, je zaměřen mnohem více na samotné čtenáře než na odbornou veřejnost. Lipští organizátoři očekávají, že branami tamního výstaviště do neděle projde nejméně sto tisíc návštěvníků.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.