Americká armáda bude v příštích letech těžit z nápadů českých vědců. Bezpilotní letadla, která USA využívají pro průzkum terénu a obydlených oblastí, by brzy mohl navádět český speciální počítačový program, který vyvíjejí vědci na pražské ČVUT. Právě s nimi podepsali v únoru Američané smlouvu na výzkumný projekt.

"Spolupráce je podepsaná na deset měsíců. V programech pro bezpilotní provoz letadel patří český výzkum ke světové špičce. To je také důvod, proč si nás USA vybraly," říká Michal Pěchouček, vedoucí Centra agentních technologií na ČVUT, kde vzniká speciální počítačový program.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • ČVUT vytváří počítačový program pro řízení letadel bez pilota. USA chtějí v dalších letech investovat více do české vědy.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.