Polský oscarový režisér Andrzej Wajda chystá film o lídrovi protikomunistického hnutí Solidarita a bývalém prezidentovi Lechu Walesovi. Na život jednoho z nejznámějších Poláků se chce podívat z perspektivy jeho ženy Danuty. Dvaaosmdesátiletý režisér oznámil své plány na uplynulém festivalu Berlinale, kde dostal ocenění Alfreda Bauera za film Tatarak (česky Puškvorec).

Pracovní titul nového Wajdova filmu zní Člověk nadějí, a navazuje tak na dvoudílnou sádu Člověk z mramoru (1977) a Člověk ze železa (1981). První film byl jednou z nejodvážnějších kritik komunistického režimu v Polsku a druhý vyprávěl o vzniku hnutí Solidarita, které se později přičinilo o změnu systému.

Zatím jste si přečetli 50 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.