Americký flétnista a tenorsaxofonista Donny McCaslin se svými hvězdnými spoluhráči vystoupí 25. ledna v Kladenském divadélku. Držitele ceny Grammy za nejlepší jazzové sólo doprovodí člen Pat Metheny Group mexický bubeník Antonio Sanchez a kontrabasista Scott Coley, který hrál v Herbie Hancock Triu.

Donny McCaslin Trio v Kladně vystoupí na jediném koncertě v České republice. "Jsou to špičkové osobnosti současného jazzu," říká pořadatel Petr Kratochvíl z Jazz clubu Kladno. Posluchači se podle něj mohou těšit na moderní jazz plný barev a improvizací.

McCaslin, který se narodil v roce 1966 v Kalifornii, patří k hlavním oporám amerického bigbandu Maria Schneider Jazz Orchestra. Spolupracoval s mnohými slavnými muzikanty, mezi kterými nechybí Pat Metheny, John Pattitucci či Danilo Perez.

Pětačtyřicetiletý kontrabasista Scott Coley je považován za významného aranžéra i skladatele, který ovlivnil řadu svých mladších kolegů v USA i Evropě.

K uznávaným hudebníkům patří i nejmladší člen tria, osmatřicetiletý Sanchez, který je častým spoluhráčem slavného Chicka Corey. (čtk)

Související