Komorní orchestr Berg, vedený dirigentem Peterem Vrábelem, vznikl jako těleso více méně experimentátorské. Snaží se hledat nové cesty soudobé hudbě, vytvářet nečekaná spojení a koncepty. Jedním z takových projektů byl i čtvrteční večer v pražské Jeruzalémské synagoze, věnovaný "snům a modlitbám" v čase židovského svátku Sukot.

Úvodní krátké imprese Ernesta Blocha vytvořily meditativní atmosféru, která se do konce večera pouze variovala: nabírala na hloubce nebo naopak získávala nádech obyčejné radosti ze života, nikdy se ale úplně neměnila. Lehká "klezmerová melancholie" ovšem převládala. A to i ve skladbě argentinského skladatele Osvalda Golijova Sny a modlitby slepého Izáka.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.