Požehnání nekonvenčních divadelních bohů se před čtyřmi desítkami let zřejmě dostalo miniaturnímu sálku divadla Rubín v podloubí Malostranského náměstí.

Od doby, kdy tu působilo slavné Divadlo na okraji a vznikla jeho sekce pro začínající divadelníky A Studio, se zde vystřídal skutečně reprezentativní vzorek režisérů a herců, kteří tady našli profesní zázemí. Z jejich setkávání se čas od času zrodila výjimečná inscenace, ale koncepčně se Rubín delší dobu neprofiloval. Až nyní, se začátkem sezony.

Nové vedení má odvážnější plány. Dramaturg a umělecký šéf Petr Kolečko a kmenový režisér Jan Frič chtějí v tomto prostoru vytvořit malou exkluzivní repertoárovou scénu. Rubín se sice neuzavře nezávislým hostujícím souborům, jeho prioritou se ale stane vytvoření domácích inscenací s jasným uměleckým názorem.

Divadlo bude pracovat bez stálého souboru s okruhem spřízněných herců, k nimž patří například Ondřej Pavelka, Alois Švehlík, Marie Málková, David Prachař, Karel Dobrý, Jakub Prachař nebo Ladislav Hampl.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.