Tuzemská internetová jednička Seznam.cz převádí nemovitosti na svého zakladatele - Iva Lukačoviče. Informuje o tom internetový server Lupa.cz a dodává, že se může jednat o další střípek mozaiky kolem možného prodeje portálu.

Podle serveru zbýval v červenci Seznamu v Praze jen pozemek pod garáží u jedné z vil v pražské Barrandovské ulici, tedy domu, který Ivo Lukačovič koupil od společnosti Seznam v lednu 2008. Právě tento zbylý pozemek společnost Seznam začala podle informací z veřejné databáze katastru nemovitostí převádět na Lukačoviče minulý měsíc.

"V případě, že se skutečně jedná o prodeji Seznamu, byly by takové kroky logické. Společnost je totiž třeba na prodej připravit a zpřehlednit její majetkovou strukturu. Lze očekávat, že potenciální kupce bude zajímat Seznam jako takový, nikoli pozemek pod garáží na Smíchově," říká Petr Novotný z advokátní kanceláře Ambruz & Dark. O portál by měli mít podle informací HN zájem především zahraniční finanční investoři.

Lukačovič ale v současné době pravděpodobně vyvíjí aktivity kolem privatizace letiště Točná. Jeho společnost Internet Media, která se později přejmenovala na Bóbika, totiž 6. srpna změnila jméno na Letecké Muzeum Točná. Podle katastru nemovitostí už dokonce jeden hektar na kraji dráhy vlastní.

(brz)

Související