Cesta do školy, nejnovější výstava držitelky Ceny Jindřicha Chalupeckého Evy Koťátkové, instalovaná v pražské Galerii Václava Špály, je na první pohled obyčejným záznamem jednoho sociálního experimentu. To je postup, který se stal tak významnou součástí moderního umění, až se chvílemi zdá, že jiný způsob tvůrčího vyjadřovaní snad už ani neexistuje.

Koťátková se rozhodla vstoupit po letech do rigidního sociálního prostředí školy, které utváří každého z nás. Není asi náhoda, že kvůli neochotě vedení školy zůstala nakonec před jejími branami, na cestě. Očekávání byla zřejmá: opakování cesty do školy po dlouhých letech mělo přinést nový pohled, nové souvislosti, novou zkušenost.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.