Moderní umění to v Rusku nemělo nikdy lehké.

Vlastně s výjimkou počátku 20. let, kdy avantgardisté kreslili revoluční plakáty, se k němu moc stavěla s nedůvěrou. Nyní se zdá, že aktuální umění znovu prožívá zlaté časy. Seznam moskevských galerií má v kulturním přehledu přes 20 stran, a to tam ještě nejsou všechny. Tu nejnovější se chystá s velkou pompou otevřít Darja Žukova, přítelkyně Romana Abramoviče. Státní Treťjakovská galerie před několika lety otevřela stálou expozici nejnovějšího umění, kde jsou krom jiného vystavena díla umělců, kteří se před třiceti lety účastnili tzv. buldozerové výstavy. Tehdy sovětská milice rozehnala výstavu pod širým nebem těžkou stavební technikou. Dnes se jejich díla prodávají za desítky tisíc dolarů.

Zatím jste si přečetli 40 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.