milada_horakova_192x128.jpgPražské Divadlo Kolowrat uvede už večer novou operu, jejíž libreto je inspirováno politickým procesem s Miladou Horákovou.

Ústřední postavou opery Aleše Březiny a Jiřího Nekvasila není však samotná Milada Horáková, ale proces proti ní. Autoři si předsevzali, že ve svém díle zobrazí neodvratné směřování celého procesu k vraždě hlavní představitelky a že vykreslí také charakteristiky mnoha spoluobžalovaných Milady Horákové. Příběh Horákové nese rysy antické tragédie, usoudili autoři libreta i hudby.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.