Na albu Kolej Yesterday lze slyšet spíš popový zvuk než pravověrný rock. Ale zvuk není všechno: svou nekompromisností, pevností a snahou o výpověď působila deska z roku 1984 jako zpráva ze slušné rockové společnosti.

Album, s nímž se Michal Prokop po letech tápání vrátil na živou hudební scénu, vzniklo jako plod absurdní doby. Mnohým bylo tehdy znemožněno svobodně dělat to, co by rádi. Básníkovi Pavlu Šrutovi nevycházely knížky poezie: stal by se za "normálnějších" okolností písňovým textařem? Petr Skoumal měl čerstvě po zákazu společného vystupování s Janem Vodňanským (i když rozpad jejich dvojice měl i osobní kořeny). Do "velké" pop-music by ho tehdejší klany nepustily, zato si od něj písničky rádi brali Luboš Pospíšil nebo Michal Prokop. Vyhlášený nápis na holešovické zdi "Nechte zpívat Mišíka" připomínal, že skupina Etc... má vynucenou pauzu. Právě muzikanti kolem Vladimíra Mišíka se v té době transformovali do Prokopovy kapely.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.