/Od našeho spolupracovníka/

Historický román, zejména pak ten s prvky detektivky, se těší od vydání Ecova Jména růže počátkem osmdesátých let obrovské popularitě. Jako by přelom století byl příležitostí pro ohlédnutí, hledání nových příběhů a jejich vsazování do rámce, který - jak ukázala moderní historie - není úplně tak pevný, jak by se mohlo zdát.

Eco napsal skvělou detektivku zasazenou do prostředí, v němž mohl uplatnit svou obrovskou erudici. V jeho stopách se pak vydali mnozí další autoři, kteří třeba takové historické znalosti neměli, nicméně dokázali v dějinách najít příběhy, jež vysoce aktuálně promlouvají k dnešku. Jedním z nich je i turecký romanopisec, loňský držitel Nobelovy ceny za literaturu Orhan Pamuk, jehož zásadní román Jmenuji se červená (turecky vyšel v roce 1998) v překladu Petra Kučery právě vydalo Argo.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.