Na českém internetu se schyluje k rekordně velkému obchodu. Portály Centrum a Atlas jsou na prodej a už vybírají z vážných zájemců. Jeden z finančních investorů má dokonce v úmyslu koupit obě společnosti a spojit je jako konkurenci dominantního portálu Seznam.

Centrum už oslovilo potenciální zájemce a také předseda představenstva Atlas.cz Petr Toman potvrzuje jednání s investory. "Jednáme s několika zájemci, ale nic bližšího nemohu říct," dodává Toman. Podle informací z trhu chtějí majitelé Centra za svůj portál okolo tří miliard korun, Atlas má být o třetinu levnější.

"Víme ale, že plánem jednoho z investorů je oba portály spojit," říká jeden z účastníků řízení.

Mezi kandidáty na nákup patří zahraniční investiční fondy, ale i třeba televize Nova. Ta chce kvůli růstu trhu mít svůj internetový portál a čeká na souhlas amerického vedení.

majitel Atlasu společnost Epic Holding chtěl portály spojit už začátkem roku. Tehdy plánoval sám koupit Centrum, dnes Atlas prodává samostatně.

Také investor Centra, společnost Intel Capital, dozrál k rozhodnutí odejít z Centrum.cz. Obvyklá doba jeho investice je tři až pět let.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru
Newsletter

Týden s technologiemi Otakara Schöna

Události posledního týdne ve světě technologií podle Otakara Schöna

Editor rubriky Tech Otakar Schön pro Vás vybírá nejzajímavější nebo nejzásadnější události ze světa technologií, které se odehrály v uplynulém týdnu. Každý pátek v podvečer najdete ve své mailové schránce.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru