Jiné auto má od včerejška rodina handicapovaného chlapce Radima Navrátila, který přišel koncem října při krádeži v Rovensku pod Troskami o speciálně upravenou Škodu Octavia Combi. Vůz stejné značky s 35 tisíci najetými kilometry půjčila rodině bezplatně na dva roky firma AAA Auto. Na speciální úpravy automobilu pro vozíčkáře využijí Navrátilovi peníze ze sbírky, kterou vyhlásil na internetové stránce www.pomocrodine.cz Jiří Jehlička.

Na konto 787 878 7800/2400 u eBanky věnovali lidé a firmy zatím více než 127 tisíc korun, od Kooperativy přijde dalších 50 tisíc, řekl ČTK Jehlička. Sbírka končí v neděli 25. listopadu. "Všem moc děkujeme, jsou zlatí. Připadáme si jako v pohádce," uvedla Radimova matka Radka.

Čtrnáctiletý chlapec žije v Přelouči, po dětské mozkové obrně sám nechodí a neobejde se bez asistenta.

Na speciálně upravené auto, odcizené v Rovensku, získali Navrátilovi zhruba před třemi měsíci od státu více než 100 tisíc korun. Škodovku ale kvůli nedostatku peněz nepojistili proti krádeži a peníze musí vrátit.

"Poskytneme rodině právníky a pokusíme se najít cestu, aby jí sto tisíc korun zůstalo," prohlásil Jehlička.

Nyní zapůjčený vůz pojistila firma AAA Auto a poskytla rodině zadarmo i servis. Po dvou letech Navrátilovým auto se slevou prodá.

"Sbírka potrvá do neděle 25. listopadu. Pokud by se na kontě sešlo více peněz, než rodina potřebuje na vybavení auta a na jeho odkoupení v roce 2009, použijí se na jiný dobročinný účel. Pošleme je pravděpodobně dětské nemocnici v Praze-Motole," dodal Jehlička.

Související