Mladík Eddie nastupuje jako asistent úspěšného spisovatele dětských knih Teda Colea. Zastihne jej a jeho ženu Marion v období smutku a deprese z tragické ztráty dvou dospívajících synů. Pro Eddieho vše teprve začíná a nadšeně se vrhá do milostného vzplanutí ke spisovatelově ženě. Manželský pár však smrt v rodině rozdělila natolik, že spíše živoří, než žijí. Mechanicky prožívají den po dni ve vyprázdněných schématech a útěcích před skutečností. Marion se upíná ke své "svatyni", desítkám fotografií svých synů na zdech, Ted píše a žije jako o život. Jeho zpočátku krajně nesympatická postava se postupem děje stále zlidšťuje, jak před divákem i přihlížejícím Eddiem vyvstávají detaily rodinného dramatu. Až obhroublá živočišnost umělce je ostnatou bariérou, jíž si hájí zbytky zdravého rozumu a zdání normality vlastního světa.

Eddie se během služby v rodině mění z chlapce v dospělého člověka. Ztrácí svou nevinnost v náručí Marion, která se nerozdává z lásky, ale protože je nespravedlivé, aby chlapci umírali dříve, než poznají milostnou vášeň, ztrácí posléze i Marion, ale získává nový pohled na svět kolem sebe. Stejně jako zvědavý hoch v novele, kterou píše Ted Cole, nahlédl pod zapovězené dveře v podlaze, aby od té doby jeho život již nikdy nebyl takový jako dřív.

Zatím jste si přečetli 80 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.