Nejméně půltucet dětí ze známých indických filmových rodin debutuje letos v Bollywoodu. Děje se tak v duchu dlouholeté tradice předávání slávy na syny a dcery v rámci proslulých rodinných klanů největšího filmového průmyslu na světě, připomíná agentura Reuters. Ačkoli genetický odkaz předem nezaručuje dlouhodobý úspěch, faktem je, že potomci desítek bollywoodských herců se stali herci.

Na každého úspěšného bollywoodského potomka nicméně připadá víc dětí slavných, kteří svou roli nezvládli, takže v kariéře má snad přece jen poslední slovo talent, a nikoliv rodinné konexe. Koneckonců dvě bollywoodské superhvězdy - Amitábh Baččan a Šáh Rukh Khán - se na indický filmový Olymp propracovaly vlastními schopnostmi, píše Reuters.

Pro debutanta Ránbíra Kapúra, který pochází z jedné z nejstarších a nejmocnějších bollywoodských dynastií, rodokmen znamená možnost pomýšlet na velkolepý průlom, ale také nesmírný tlak tváří v tvář úspěchům jeho otce Rišiho Kapúra. Pětadvacetiletý mladík se poprvé představí ve snímku Milenec, pojednávajícím o osudem pronásledovaných milencích, který má premiéru 9. listopadu.

Ránbírův otec se díky rolím romantických milenců stal v Bollywoodu synonymem věčného milovníka stříbrného plátna, který sváděl hrdinky i po čtyřicítce.

Klan Kapúrových je v Bollywoodu jedním z nejstarších. Již před sedmi desítkami let se v němých filmech objevil Prithvírádž Kapúr. Jeho synové Rádž, Šammí a Šaši to dotáhli hodně daleko a proměnili své filmové rodinné dědictví v úspěšnou kariéru.

S klanem Kapúrových nemá nic společného Sónam Kapúrová, která letos rovněž poprvé vstoupí na plátna. Ovšem i její otec - Anil Kapúr - byl úspěšným hercem.

Jako první z dětí slavných se letos do bollywoodského kolotoče zapojil Neil Nitin Mukéš, jehož dědeček byl jedním z největších indických filmových pěvců. V thrilleru zvaném Zrádce Johnny obstál Neil relativně dobře a podle kritiků by se mladík především díky svému přitažlivému vzhledu mohl uplatnit i v budoucnu.

Dalšími dvěma letošními debutanty jsou Harman, syn oceňovaného bollywoodského producenta Harryho Bavédži, a Mimóh, třiadvacetiletý potomek někdejšího hrdiny Mithuna Čakravartího.

Většina dětí filmových idolů říká, že jejich rodokmen je vzhledem k obrovskému očekávání pro ně spíše přítěží než výhodou. Faktem ale je, že potomci hvězd mají v tomto nekompromisním průmyslovém odvětví přinejmenším jednu výhodu - většina z nich dostane minimálně šanci, na niž tisíce dalších čekají celý život.

Související