Davy lidí v panice prchající před jednou armádou na východ, davy lidí prchající před armádou jiného státu na západ se střetnou na mostě - píše se 17. září 1939 a po Německu vtrhl do Polska také Sovětský svaz.

Tak vypadá jedna z úvodních scén filmu Katyň režiséra Andrzeje Wajdy, který se zabývá jednou z nejutajovanějších událostí druhé světové války - masakrem polských důstojníků zajatých Rudou armádou. Snímek režisérské legendy se představil na festivalu polských filmů v Gdyni a od pátku se v počtu sto devadesáti kopií promítá po celém Polsku.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.