Vulgární a násilnické chování fotbalistů Sparty na konci zápasu uplynulého ligového kola vyvolalo nebývalou reakci sponzorů. Hlavní sponzor klubu - sázková kancelář Fortuna požaduje, aby se už nic podobného neopakovalo, a hrozí sankcemi.

Sparťanští fotbalisté i trenéři v neděli nezvládli závěr zápasu v Teplicích - kapitán Tomáš Řepka napadl kameramana České televize, vyloučen byl i jeho spoluhráč Martin Abraham.

Fortuna chce kvůli tomu svolat jednání s vedením Sparty, a pokud to bude nutné, i změnit smlouvu, již s klubem má. "V souvislosti s několika posledními incidenty sparťanských hráčů budeme požadovat jasné kroky, které povedou k rychlé změně chování jak samotných hráčů, tak i realizačního týmu," uvedl mluvčí Fortuny Tomáš Grombíř. Podle něj Fortuna zatím jen pasivně přihlížela, problémy se však stupňují. Fotbalový svaz například nedávno potrestal Pavla Horvátha za hajlování v průběhu zápasu se Žižkovem. "Jednou z možností je, že smluvně ošetříme, aby se podobné problémy neopakovaly, neboť hrozí poškození naší značky," říká Grombíř. Podle informací HN totiž Fortunu včera zaplavily rozhořčené emaily fanoušků.

S nelibostí sleduje výstřelky sparťanských fotbalistů i další z partnerů klubu - finanční skupina AXA. "AXA se jednoznačně distancuje od nesportovního chování hráčů AC Sparta Praha," uvedl její mluvčí Marek Zeman.

Přístup Fortuny je v prostředí české ligy ojedinělý. Dosavadní výstřelky ligových fotbalistů, ale i českého národního týmu, ponechali sponzoři bez odezvy.

Vedení Sparty včera na nedělní zápas reagovalo. Řepka s Abrahamem dostali 150tisícové pokuty, 50 tisíc korun bude platit i asistent trenéra Horst Siegl.

Související