Developerská společnost ECM Real Estate, jejíž akcie se obchodují na pražské burze, má v plánu zvýšit celkový kapitál o 2,5 milionu akcií dohromady na 14 milionů kusů. Firma to oznámila s tím, že změnu výše kapitálu projedná na mimořádné valné hromadě 2. října v Lucemburku.

Navýšením základního kapitálu na celkovou hodnotu 23,8 milionu eur získají akcie ECM nominální hodnotu 1,7 eura za kus.

Říjnová valná hromada má být náhradou za předchozí schůzi z 28. srpna, na které kvůli nedostatečné účasti akcionářů nebylo možné rozhodovat o firemní strategii.

Na trhu má společnost v současnosti 3,9 milionu akcií. Zpráva o plánovaném navýšení další vývoj akcií společnosti příliš neovlivní, odhaduje analytik Patrick Vyroubal ze společnosti Atlantik FT. "ECM chce mít prostor pro možné zvýšení kapitálu různými způsoby a může o něm rozhodnout i dřív než na mimořádné valné hromadě," říká.

Společnost rovněž získala souhlas ministerstva kultury s realizaci projektu City Epoque, jehož součástí je výstavba dvou mrakodrapů na pražské Pankráci.

Ministerstvo potvrdilo předchozí rozhodnutí hlavního města a schválilo, že byty a čtyřhvězdičkový hotel neohrozí hodnotu historického panoramatu, i díky kterému se Praha dostala na seznam UNESCO. "Ze strany Ministerstva kultury ČR jde o konečné rozhodnutí, proti kterému se již nelze odvolat. Proces vydání územního rozhodnutí na oba projekty City Epoque tak pokračuje," prohlásil viceprezident ECM pro obchod a marketing Tomáš Vlček.

Na rozhodnutí ministerstva včera reagovaly akcie firmy pozitivně, a přestože obchodování na pražské burze zakončily beze změny, v průběhu dne převážně rostly.

Developer ECM hodlá projekt City Epoque představit na tiskové konferenci tento čtvrtek.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru