Koncert hvězdy stylu fado Marizy v pražském Hudebním divadle Karlín se ve čtvrtek změnil ve vír emocí. Temperamentní mosambicko-portugalská zpěvačka dokázala přenést na soustředěné publikum nálady osudové vypjatosti i nevázaného karnevalového veselí.

Teatrálnost gest, hluboké prožívání obsahu textů a maximální citovost až přehrávání pěveckého projevu k fadu neodmyslitelně patří a Mariza dokáže všechny tyto hudebně-divadelní složky kombinovat s neuvěřitelnou bravurou. Ačkoliv je fado založeno podstatnou měrou na textech, Marize se díky schopnosti zpívat "celým tělem" podařilo potvrdit zdánlivě banální větu, kterou pronesla na tiskové konferenci předcházející koncertu: "Fado promlouvá přímo k duši o nejhlubších prožitcích i o sladkosti hvězd. Může mu porozumět každý, bez ohledu na jazykovou bariéru."

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.