Masivní reklamní kampaň, kterou GE Money Bank spustila na svůj nový účet Genius Active, už nalákala více než 170 lidí.
Oslovila je podstatná změna, kterou se účet liší od klasických účtů - takřka veškeré služby spojené s jeho využíváním jsou totiž zdarma.
Za paušál 119 korun může klient banky neomezeně vybírat peníze z vlastních bankomatů, je mu zasílán pravidelný měsíční výpis a má zdarma všechny příchozí i odchozí platby zadané elektronicky.
Dále získá dvě embosované platební karty, kartu pro platby přes internet, zadání a provedení trvalých příkazů i inkas včetně SIPO, služby přímého bankovnictví, zřízení a vedení kontokorentu a spořícího účtu, 50 informačních SMS v měsíci a jeden vklad v hotovosti na pokladně.
Dražší bratříček geniálního konta se jmenuje účet Genius Active+. Vyjde měsíčně na 169 korun a umožňuje navíc bezplatně některé operace na pobočkách GE Money Bank.
"Geniální" konto je ovšem výhodné pouze pro klienty, kteří často využívají rozmanitých služeb své banky.
Pro člověka, který má, stejně jako náš vzorový klient, měsíčně na účtu kolem dvaceti obratů, se nové konto jednoznačně vyplatí. Pokud by například klient s podobným počtem obratů využíval Kompletkonto Klasik, které nabízí Raiffeisenbank, zaplatil by měsíčně takřka o 100 korun více. A to je přece rozdíl.
Z porovnávaných balíčků je kontu GE Money Bank cenově nejblíže Program Plus, který nabízí Poštovní spořitelna.
Při 21 transakcích za měsíc vyjde na 138 korun, přičemž paušální poplatek je pouze 40 korun. Nejvíce se "geniálnímu" kontu podobá balíček Osobní menu - Forte, nabízený již více než tři roky Živnobankou. V jeho rámci je zdarma vydána a vedena mezinárodní platební karta, bezplatné jsou i kanály přímého bankovnictví, příchozí korunové transakce a odchozí platební transakce zadané elektronicky. Cena je vyšší - balíček stojí 169 korun.
I konto Genius Active má ale své "mouchy". Zpoplatněn stále zůstává například druhý a další vklad hotovosti na pobočce, výběr hotovosti na pobočce banky či výběr z cizího bankomatu. Nevýhodou je zejména poslední položka. Síť bankomatů GE Money Bank není příliš hustá, je tedy zřejmé, že její klienti budou vybírat také z bankomatů ostatních bank. Vzhledem k velikosti poplatku, který činí 35 korun, se tak náklady na bankovní služby u GE Money Bank mohou ještě pěkně prodražit.


Porovnání bankovních poplatků aktivního klienta
Související