Výstava s lehce triviálním názvem - Typický obraz - představuje sedmatřicet současných malířů různých generací, například Michaela Rittsteina, Jiřího Načeradského, Petra Nikla či Petra Malinu. Pořádá ji pražská Nová síň a volně tak navazuje na stejnojmennou malířskou přehlídku, která se konala před čtyřmi lety v Mánesu. Konfrontační charakter výstavy podtrhuje skutečnost, že je každý autor zastoupen dvěma obrazy identických formátů 80 x 100 cm. Typický obraz potrvá do 12. února.

Přehlídka oživuje tradici salonů, které do konce 19. století představovaly hlavní formu prezentace uměleckých děl a seznamovaly diváky s aktuální tvorbou všech výtvarníků regionu. Moderní koncepce autorských a skupinových výstav vytlačila salony z galerijní praxe. Ojedinělé snahy oživit tradici salonů vycházejí především z iniciativy soukromých galeristů. Výběr autorů proto odpovídá portfoliu dané galerie.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.