Čas je ke slovenskému skladateli a klavíristovi Mariánu Vargovi milosrdný. Po euforiích bigbítové horečky přelomu šedesátých a sedmdesátých let, kdy Varga jako stěžejní postava československé rockové hudby prudce vystoupal na vrchol popularity, i následných "prohrách", kdy stíhán depresemi přebíjenými alkoholem zůstával v ústraní, přichází důstojné stárnutí. A nová "pětihvězdičková" deska nahraná se smyčcovým Moyzesovým kvartetem je jeho ztělesněním či snad zduchovněním. 

Za několik dnů (29. ledna) šedesátiletý umělec tu až něžně rozvíjí motivy zakotvené v oněch euforických a intenzivní aktivitou naplněných dobách, kdy hrál se svou skupinou Collegium Musicum i dvě stě koncertů ročně, a také přepracovává své nejlepší písně známé z nahrávek se zpěvákem Pavolem Hammelem. Tento relikt minulosti ale pojímá nehistoricky. Mistrně budované melodie uhnětl s Moyzesovým kvartetem do působivé arteterapie, demonstrující harmonii v nejpřívětivějším smyslu slova.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.