Siemens a IBM získaly zakázku od armády

Americký počítačový gigant IBM a německý strojírenský koncern Siemens získaly zakázku na modernizaci informačních technologií německé armády. Kontrakt za 7,1 miliardy eur je desetiletý, uvedly včera podniky.
IBM a Siemens jsou rovnocennými partnery v konsorciu, které projekt zajistí, a o zakázku se proto rozdělí napůl.
Obě firmy společně mají v konsorciu 50,1 procenta a zbývajících 49,9 procenta má německý vládní kabinet.

Informované zdroje agentuře Reuters sdělily, že by Siemens a IBM mohly podepsat smlouvu o zakázce ještě před koncem roku. Obě společnosti s německou armádou již spolupracují.
Podniky oznámily, že dovybaví armádní datová centra, software, počítače, telefony a datové sítě na úroveň dnešního technologického standardu. Siemens uvedl, že je to vůbec největší kontrakt pro SBS, jeho ztrátovou divizi informačních technologií.

IBM ponese zodpovědnost za modernizaci datových center a SBS se postará o osobní počítače, servery a telefonní systémy na více než 1500 místech v Německu.
Akcie Siemensu posílily o více než procento na 74,87 eura, zatímco index německých emisí blue-chips stagnoval, napsala agentura AP.

Související
Newsletter

Byznys

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením k newsletteru beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru