Internet, nebo GSM banking?

Nabídka služeb přímého bankovnictví je na tuzemském trhu poměrně bohatá. Problémem pro někoho může být rozhodnutí, zda dát přednost internetovému nebo raději GSM bankovnictví. Výhody i nevýhody jsou na obou stranách.

Internetová aplikace

Nejvíce na výběr mají lidé, kteří preferují u banky internet. Internetové bankovnictví pro privátní klientelu nabízí každý peněžní ústav.
Předností internetbankingu je možnost zadávat platební příkazy z libovolného počítače, který je napojen na internet. Klient se pouze na příslušné stránce přihlásí do systému a po zadání hesel může hned zadávat platební příkazy.
Nespornou výhodou internetového bankovnictví je jeho uživatelská jednoduchost a hlavně velká přehlednost. Naopak nevýhodou je nutnost mít přístup k internetu - nejlépe doma nebo v zaměstnání. Určitě je vhodné se vyvarovat zadávání plateb v internetových kavárnách. Zde je třeba pamatovat na zvýšené riziko zneužití.

Mobilní bankovnictví

Přes nesporné výhody, které jsou spojené s internetovým bankovnictvím, hodně lidí dává přednost ovládání účtu pomocí svého mobilního telefonu. Přehlednost je sice nižší, zato je ale služba dostupná prakticky všude, kde je pokrytí signálem mobilních operátorů.
GSM banking je vhodný pro lidi, kteří často používají mobilní telefon a obratně se pohybují v jeho menu.
Zadání platebního příkazu se neobejde bez volby většího množství čísel (číslo účtu, kód banky, variabilní symbol) a následně jejich potvrzení.
Po celou dobu zadávání platebního příkazu se uživatel aplikace pohybuje v menu svého telefonu.

Související