Rok 2006 byl jubilejním rokem Mozarta a Šostakoviče. S jejich hudbou jsem zažil několik výjimečných okamžiků, ale neméně silný byl dojem z Wagnerova Prstenu Nibelungova v Mariinském divadle v Petrohradě. Stál za ním charismatický dirigent Valerij Gergijev, jehož živočišně nervní přístup k hudbě a absolutní ponor do jejího průběhu činí z koncertů a operních představení strhující události. 

Wagner, v Rusku skladatel doposud jen málo hraný, byl v Gergijevově interpretaci velkolepý, magický, přitom realisticky civilní. Gergijev s ním slaví úspěchy v zahraničí obdobně jako s ruskou hudbou. Do hudby se vrhá, vyžaduje plné nasazení a energii. "Ko3/4co nibelunga" bylo v jeho nastudování jednou z dominant čtrnáctého ročníku festivalu Hvězdy bílých nocí.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.