Po vánočních svátcích pokračovala hokejová extraliga 35. kolem. V něm přitahoval největší pozornost souboj vedoucího Liberce s třetími Pardubicemi. Hosté na severu Čech překvapili výhrou 3:2, Liberec ale i přes porážku zůstal v čele tabulky. Jeho náskok se ale ztenčil na pouhý bod.
Liberečtí doma prohráli teprve podruhé v sezóně. Bílí Tygři sice ovládli úvodní dvacetiminutovku a po trefě Plodka z 5. minuty vedli 1:0, v druhé části ale Pardubice třemi góly otočily zápas. Nervózní třetí třetina přinesla Žabkovo snížení a také hromadnou bitku, ale domácí už navzdory několika přesilovkám vyrovnat nedokázali.
Dařilo se i dalším celkům z popředí tabulky, České Budějovice přehrály Vítkovice 4:2, Sparta si poradila doma s Plzní 3:0. Pražany podržel brankář Duba, jenž vychytal poprvé v sezóně čisté konto, a uzdravený bek Jiří Vykoukal, který si připsal dva body za gól a přihrávku.
Liberec - Pardubice 2:3
Branky a nahrávky: 5. Plodek (Víšek), 43. Žabka (Pletka) - 23. F. Mrázek (Blažek), 24. Andrašovský (Starý), 34. F. Mrázek. Rozhodčí: Husička. Vyloučení: 13:17, navíc Zíb, Čermák, Krstev - Pivko všichni 10 min. Využití: 2:0. Diváci: 7675 (vyprodáno). Třetiny: 1:0, 0:3, 1:0.
Sparta - Plzeň 3:0
Branky a nahrávky: 30. Sivek (J. Hlinka), 36. Vykoukal (Jan Hanzlík), 43. Hlaváč (Vykoukal). Rozhodčí: Minář. Vyloučení: 8:10, navíc Fabuš (Plzeň) 10 minut. Využití: 1:0. Diváci: 6076. Třetiny: 0:0, 2:0, 1:0.
Karlovy Vary - Zlín 4:0
Branky a nahrávky: 3. Pech (Tvrdek), 12. Kumstát (Němec), 45. Milan Procházka (Chrenko), 51. Řezníček (Kristek). Rozhodčí: Bolina. Vyloučení: 7:7. Bez využití. Diváci: 3460. Třetiny: 2:0, 0:0, 2:0.
Třinec - Kladno 4:2
Branky a nahrávky: 23. Hašek (Skořepa), 47. Polanský (Korhoň), 54. Korhoň (Polanský), 60. Frolo - 11. Zeman (Bělohlav), 51. Ševc (Patera). Rozhodčí: Homola - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 5:3. Využití: 1:1. Diváci: 3525. Třetiny: 0:1, 1:0, 3:1.
Vsetín - Litvínov 1:6
Branky a nahrávky: 51. Sakrajda (Näätänen) - 19. Prorok (Kopecký), 36. Branda (Benda), 40. Branda (Lukeš), 53. Reichel (Šlégr), 57. Reichel (Benda), 57. Jenáček (Lukeš). Vyloučení: 11:7, navíc Rob (Vsetín) 10 min. Využití: 0:4. Diváci: 2615. Třetiny: 0:1, 0:2, 1:3.
České Budějovice - Vítkovice 4:2
Branky a nahrávky: 36. Vydarený (Šimánek), 44. Vydarený (Šimánek), 48. V. Hübl, 59. M. Hudec (Sailer) - 17. Burger (Irgl), 54. Weissmann (Ovčačík). Rozhodčí: Polák. Vyloučení: 7:8, navíc Pinc (Vítkovice) 10 min. Využití: 0:1. Diváci: 6421 (vyprodáno).
Slavia - Znojmo 4:2
Branky a nahrávky: 39. Beránek, 47. Tomica (Beránek), 48. Doležal (Červenka), 59. D. Hruška (Tomica) - 20. Dopita (Kotaška), 40. Dopita (A. Padělek). Rozhodčí: Smeták. Vyloučení: 1:4. Bez využití. Diváci: 4464. Třetiny: 0:1, 1:1, 3:0.