Sedmašedesátiletý spisovatel Vladimír Körner a dvaasedmdesátiletý překladatel František Fröhlich včera obdrželi Státní cenu za literaturu a překlad. 

Körner s literaturou programově přestal v roce 1994, kdy dopsal román Oklamaný. Od té doby píše jen filmové scénáře. K filmu tíhl vždy a přes film ho znají i notoričtí odmítači všeho psaného. Kdo z nich by si nevzpomněl na Údolí včel či na Adelheid, slavné filmy režiséra Františka Vláčila z konce šedesátých let. Oba vycházejí ze stejnojmenných Körnerových novel, k oběma psal spisovatel s režisérem scénář.

K Vláčilovi se třicetiletý Körner přimkl ze dvou důvodů. Oslovovala ho jeho poetika a chtěl být zároveň mimo hlavní cestu nové vlny, kterou reprezentovali jiní.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.