Nebylo to poprvé, kdy si Pinoncelli vyřizoval s "Fontánou" Marcela Duchampa účty. Už před třinácti lety na výstavě v jihofrancouzském Nimes vykonal...

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Počátkem ledna v pařížském Pompidouově kulturním centru odštípl 77letý Pierre Pinoncelli kladívkem několik střepů z porcelánového pisoáru. Tento z pohledu zákona jednoduchý akt vandalismu komplikuje z estetického hlediska skutečnost, že dotyčná mušle patřila k hlavním exponátům tamní výstavy Dadaismus. A majitel kladívka tvrdí, že jeho destruktivní čin dodává dílu nové významy a v rámci "akčního umění" vlastně exponát zhodnocuje.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.