Házenkáři napoprvé s Makedonií neuspěli

Čeští házenkáři prohráli ve Skopji ve svém pátém utkání předkvalifikace o postup na mistrovství světa s domácí Makedonií 31:36. Zkomplikovali si tím cestu do play-off a v sobotu musí v plzeňské odvetě zvítězit, aby vybojovali jediné postupové místo. Tabulku třetí kvalifikační skupiny nyní vede o bod Makedonie.
Hosté začali důležitý souboj dobře, v bouřlivém prostředí hráli s klidem a přehledem. Ve 22. minutě vedli o čtyři branky 13:9, potom však neproměnili rychlý brejk, a domácí se chopili šance. Začali manko stahovat a do poločasu se jim podařilo dokonce vyrovnat.
Ještě úvod druhého poločasu byl vyrovnaný, naposledy ale bylo skóre nerozhodné ve 35. minutě (17:17). Za dalších sedm minut český celek dokázal dát jen jeden gól, zatímco domácí pět, a ujali se vedení 22:18.
"Zcela se nám rozpadla obrana, nechávali jsme domácí střelce pálit ze sedmi osmi metrů a dostali se pod tlak, se kterým se hráči nedokázali vypořádat," řekl trenér Pavel Pauza.
Do odvety v Plzni však hledí český kouč s nadějí. "Soupeř není lepší, ale my jsme nevyužili toho, že jsme vedli. Domácí byli pod tlakem, ale my jim sami nabídli šanci a k prohře jsme si dost sami přispěli," dodal Pauza. (čtk)

Makedonie - ČR 36:31 (15:15) Sestava a branky ČR: Galia, P. Štochl - Nocar 3, Brůna 1, Hrubý 2, Jícha 3, Filip 7/1, Heinz 5, Hynek, Řezníček 1, Sobol, Házl 4/2, Kubeš 5, Vítek.

1. Makedonie 5 4 1 0 175:133 9
2. ČR 5 4 0 1 186:124 8
3. Estonsko 4 0 1 3 104:135 1
4. Kypr 4 0 0 4 86:149 0