Scénické čtení hry Ivy Volánkové nazvané Standa má problém, které se souborem pražského Divadla v Dlouhé připravil šéfredaktor časopisu Svět a divadlo Karel Král, se dočkalo překvapivého zájmu médií, i těch, která většinou o původní dramatickou novinku nezavadí.

Už pouhá informace o uváděném titulu vzbudila bizarní emocionální vlnu, takže se k "problému" hojně, často rozhořčeně, chatovalo. V představení, uvedeném v premiéře před týdnem, totiž vystupují jako postavy současní čeští politikové pod svými skutečnými jmény a osou syžetu je politické i erotické zrání Stanislava Grosse. Napínavou složku příběhu tvoří zápletka, jak někdejší premiér přišel k miliónu na lukrativní byt. 

Zahušťující se předvolební atmosféra v tom všem patrně hraje důležitou úlohu. Potvrzení postojů vůči politice a politikům pomocí uměleckého vyjádření se objevuje ve zvýšené míře, i když zvláště v souvislosti s divadlem se tato potřeba v české společnosti vyznačuje periodickou pravidelností.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.