Kromě hokejistů Liberce ve 34. kole extraligy celky z čela tabulky selhaly. Prohrála i vedoucí Slavia v Karlových Varech, které se tak posunuly na desáté místo, a Sparta, jenž zápas s Kladnem předehrála (3:4), je třetí od konce. Liberec nyní ztrácí na Slavii jen bod a zítra se s ní v Praze utká o vedení. Václav Baďouček, asistent K. Varů, uznal: "Slavia se hrnula do útoku a my se bránili. Měli jsme štěstí." Mistr z Pardubic zvítězil v Třinci a velkou zásluhu na tom měl brankář Ján Lašák. "Byl pro nás největší překážkou," přiznal třinecký asistent Jiří Juřík. (KVA, čtk)
Karlovy Vary - Slavia 4:3
Branky a nahrávky: 9. Kraft (Skuhravý, Krajíček), 10. Skuhravý (Košťál), 14. Hurtaj, 29. Petr Kumstát - 10. Tomica (J. Novák), 11. Vlasák (Bednář), 47. Tomica. Rozhodčí: Polák. Vyloučení: 5:4. Využití: 2:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 2100. Třetiny: 3:2, 1:0, 0:1.
Liberec - Plzeň 3:2
Branky a nahrávky: 5. Rataj (S. Procházka), 16. S. Procházka (Richter, Krstev), 37. Jiruš (Šachl, Podkonický) - 13. Freiberg (Tvrdoň, Vítek), 19. Zelenka (Andrašovský, D. Moravec). Rozhodčí: Mikula. Vyloučení: 7:10. Využití: 2:1. Diváci: 5698. Třetiny: 2:2, 1:0, 0:0.
Třinec - Pardubice 1:3
Branky a nahrávky: 35. J. Kudrna (Tesařík, Peterek) - 8. Korhoň (Lašák), 38. P. Sýkora (Mikeska), 60. Blažek (P. Sýkora). Rozhodčí: Smeták. Vyloučení: 5:9, navíc M. Hlinka (Pardubice) 5 minut a do konce. Diváci: 3298. Třetiny: 0:1, 1:1, 0:1.
Vsetín - Znojmo 1:5
Branky a nahrávky: 43. O. Hruška (Kučný) - 23. Ludvík (Beroun), 41. Uram (Heš), 46. Erat (Ludvík), 49. Pucher (Němeček), 54. Čakajík (Jareš, Uram). Rozhodčí: Rejhtar. Vyloučení: 9:11, navíc Bičánek (Z) 10 min. Využití: 0:1. Diváci: 2035. Třetiny: 0:0, 0:1, 1:4.
České Budějovice - Vítkovice 2:1
Branky a nahrávky: 1. M. Hudec (Brabenec, Veselý), 34. Posmyk (L. Havel) - 7. J. Štefanka (Dresler). Rozhodčí: Homola. Vyloučení: 4:6. Využití: 1:0. Diváci: 2985. Třetiny: 1:1, 1:0, 0:0.
Litvínov - Zlín 4:2
Branky a nahrávky: 11. Branda (Poživil, Kubinčák), 13. Šaffer (Gombár), 26. Prorok (Kubinčák, Reichel), 58. Reichel (Prorok, Gýna) - 24. Kovář, 25. Kristek (Blaťák). Rozhodčí: Minář. Vyloučení: 4:7, navíc Fojtík (Zlín) 5 min. a do konce. Využití: 1:0. Diváci: 2010. Třetiny: 2:0, 1:2, 1:0.