Kultovní islandští Sigur Rós patří ke skupinám, které se těžko mohou nějak zásadněji vyvíjet a zůstat přitom samy sebou. Jejich úspěch je určen přesně daným zvukem, přesně danou náladou, pobytem na vlastním písečku mimo běžné kategorie. Potom je vlastně dobře, že na novém CD Takk... zůstali v zásadě stejní jako na třech předchozích.

Ne že by se Sigur Rós o změny nesnažili. Na nahrávce se například ozve nečekaný vstup dechového orchestru, pár momentů je rychlejších a výbušnějších, než bylo zvykem dříve, ale jedná se jen o změny kosmetické, které nevybočují z charakteristické teskné, melancholické atmosféry. Falsetový zpěv, mihotání cinkavých kytarových a klávesových zvukomaleb, nervní fragmenty rytmiky, až bolestně roztříštěné melodické motivy - to vše vykresluje od Sigur Rós očekávané vize nekonečných mrazivých prostor, spíše duchovních než reálných.

Zatím jste si přečetli 50 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.