Na pracovišti se každý den něco mění - ať už se jedná o produkty, zákazníky, dodávky či firemní pravidla. Lidé se obávají změn, protože je vystavují neznámému a strach z neznáma je jedním z nejhorších. I když je to přirozené, existují způsoby, jak ho ovládat a změnit na kreativní postupy, které vaší firmě pomohou.
Strach je velmi silná emoce, a proto vytváří v lidském organismu mnoho energie. Problém spočívá v tom, že tato energie bývá negativní a destruktivní. Lidé, kteří se obávají změn, se vidí jako oběti. Cítí se nepřipravení a neschopní postavit se tomu, co je před nimi. Mají pocit, že nemají nad situací žádnou kontrolu. To poškozuje jejich motivaci a pro firmu je velice nebezpečné. Lidé, kteří se bojí, rozšiřují do svého okolí negativitu zcela automaticky.
Ne vždy však musí strach přinášet negativní energii. Člověk ho může změnit na pozitivní energii, když se sám rozhodne, že toho chcete dosáhnout. Podle www.educity.cz to chce jen přijmout skutečnost, že všechno okolo nás se mění, a držet se následujících doporučení:

  • Buďte silní ve svém přesvědčení.
  • Věřte svým schopnostem.
  • Buďte pyšní na práci, kterou děláte.

Tyto tři věci vám pomohou k výše popsané pozitivní energii. Získáte kontrolu nad svou situací. Změnou svého postoje dokážete změnit i své výsledky.

Související