Když jsme s Janem Mlčochem začali před třemi lety připravovat výstavu Česká fotografie 20. století, shodli jsme se, že nám nejde o kurátorskou exhibici, o ilustrování nějaké apriorní teze ani o přísně selektivní expozici děl nejvýznamnějších tvůrců.

Od počátku jsme chtěli připravit výstavu, která by pokud možno v autorských dobových originálech představila hlavní trendy naší fotografické tvorby v právě uplynulém století, o to jak na neopomenutelných nejvýznamnějších dílech, tak na pracích, které z různých důvodů zůstaly neznámé nebo byly pozapomenuté, ale přesto obohacují obraz české fotografie sledovaného období.

Tento obraz jsme chápali v širších souvislostech, proto jsme do výstavy zařadili práce řady výtvarníků pracujících s fotografií.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.