Je sedm hodin večer a vy si tento týden již potřetí objednáváte něco k večeři do kanceláře. Nejenže neustále pracujete přesčas, ale váš šéf vám ukládá i práci o víkendech a na obědě jste již nebyli ani nepamatujete. Je evidentní, že váš nadřízený zapomněl na jednu důležitou skutečnost - že máte i osobní život. Objem práce narůstá a o volnu si stále více zaměstnanců může nechat jen zdát. Server www.educity.cz hledá odpověď na otázku: Jak si uchovat alespoň malou část soukromého života?

  • Určete váš problém. Uvědomte si, zda nikdy nekončící práce je přirozenou součástí vaší firemní kultury. Je třeba zjistit důvod, proč od vás zaměstnavatel dlouhodobě vyžaduje práci navíc. Možná firma prochází změnami a potřebuje překlenout problémové období.
  • Upřímně si promluvte s nadřízeným. Váš nadřízený by měl vědět, co si o své práci myslíte. Požádejte ho o formální schůzku, kterou byste vyžadovali i v případě jiných pracovních problémů. Sepište své argumenty a uveďte konkrétní příklady. Připravte si své návrhy na zlepšení situace.
  • Zvažte cenu práce, kterou vykonáváte. Je na vás, jak se rozhodnete, jak si ceníte své práce. Zvažte, co vám vyhovuje, a co ne. Rozhodně nenechte krátkodobé problémy, aby se staly dlouhodobými.
Související