Internetový kalkulátor spočítá důchod

V době informačních technologií nabízí internet řadu možností jak ušetřit čas i peníze. Obzvláště v oblasti osobních financí se stává bohatým zdrojem informací o finančních produktech, které vám specializované weby umožňují porovnávat, koupit online, či se o nich poradit s odborníkem. Finanční server projektu iHNed a Hospodářských novin FinWeb.cz nabízí užitečnou kalkulačku, která vám spočítá, jak vysoký bude váš důchod. Stačí vyplnit dobu, po kterou jste účastníkem důchodového pojištění, a výši hrubého měsíčního příjmu. Systém vám poté spočítá kolik přibližně bude činit váš důchod. Pokud jste například účastníkem důchodového pojištění 25 let a váš měsíční příjem je 20 tis. Kč, kalkulačka vám ukáže, že váš důchod bude přibližně 5345 Kč.
Stejně tak vám kalkulačka vypočítá, kolik si můžete penzijním připojištěním naspořit. Stačí vyplnit měsíční příspěvek (minimálně 100 Kč), délku období spoření a připisované zhodnocení, které se v současnosti u většiny penzijních fondů pohybuje okolo čtyř procent. Kalkulátor vám ihned doplní měsíční státní příspěvek (pohybuje se v rozmezí 50 až 150 korun podle spořené částky) a celkovou naspořenou částku na účtu penzijního fondu.
Chybí-li vám informace o penzijním připojištění, na serveru naleznete nejen podrobné informace o penzijních fondech ale též jejich hospodářské výsledky, složení portfolií a kontakty.
Základem stránek FinWeb.cz je denně aktualizované zpravodajství z Hospodářských novin, týdeníku Ekonom a dalších titulů vydavatelství Economia.

Související