Z klasického jazzmana se v průběhu padesáti let stal průkopníkem free jazzu, jazz rocku a v poslední době i jazzu, inspirovaného etnickou hudbou. "Jazz, to znamená no category," říká jednasedmdesátiletý saxofonista Wayne Shorter.

Přežil své dva největší učitele Johna Coltrana a Milese Davise, získal osm cen Grammy a říká se o něm, že dnes je duchem mladší než kdykoli předtím.

Jeho zatím poslední album Algería ho představilo v té nejliberálnější formě. Je to směs brazilské, keltské, africké i komorní hudby, která s představami běžného posluchače o jazzu nemá skoro nic společného: "Vždycky jsem miloval lidi jako Stravinskij, protože ve své hudbě neznali žádné hranice," říkává. "Miluji všechnu hudbu, která jde proti dnešním dinosaurům."

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.