"Dospělý" Eastwood si lehce hraje s publikem

/Od našeho spolupracovníka/
Při přebírání Oscara za nejlepší režii Clint Eastwood v žertu prohodil, že ve srovnání s osmdesátiletým Sidneyem Lumetem oceněným za celoživotní dílo, si ještě pořád připadá jak dítě. Předností jeho filmů z posledních let je ovšem to, že jsou evidentně dílem člověka, který už dávno dítě není. Člověk jim může ledacos vytknout, nikoliv však infantilitu. Jako by byly vyprávěny se skepsí člověka dobře si vědomého, že lidské snažení a svět vůbec je marnost nad marnost, sílící vědomí prchavosti lidského pobytu v tom světě však tomu soudu přidává smíření a váhu.
Na Eastwooda jako herce se také příjemně kouká, jakkoliv paleta jeho výrazových prostředků není bůhvíjak široká. "Nemusíš pořád něco, prostě stůj. Gary Cooper se taky nebál nedělat vůbec nic," měl mu kdysi říct učitel herectví. A Clint Eastwood poslechl a dobře udělal. Navíc má rád jazz a vůbec je to sympatický chlapík. Člověk se až trochu stydí, když se nemůže vyhnout tomu, aby jeho poslední film trochu nepomluvil.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.