Marat a Markýz de Sade. Revolucionář, sužovaný chorobou proti individualistovi, jenž se za své provokativní názory dostal do vězení a pak do blázince.

Šťavnatá hra německého dramatika Petera Weisse ze šedesátých let staví obě historické postavy do ostré i zábavné konfrontace. Skvělého textu se chopilo věhlasné moskevské divadlo Na Tagance, které v neděli vystoupilo v pražském Kongresovém centru. Rusové tu předvedli vášnivé a vynalézavé představení na pomezí dramatu a velmi kvalitního muzikálu.

Režisér inscenace Jurij Ljubimov je známý nekonvenčním přístupem. Předlohy bez skrupulí rozcupuje na částečky, ze kterých pak použije to nejpodstatnější. Rázně zasáhl i do Weissovy hry. Ta se odehrává v blázinci, ve kterém pacient De Sade nazkoušel pod blahosklonným dohledem ředitele s ostatními pacienty vlastní hru o zavraždění Marata.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.