Letošním držitelem Ceny Jiřího Ortena pro mladé autory do 30 let se stala třiadvacetiletá Marie Šťastná z Valašského Meziříčí za sbírku Krajina s Ofélií. Cena je spojena s odměnou 50 tisíc korun. 

Čtyřčlenná porota, již kromě předsedy Ivana Binara letos tvořili anglista Viktor Janiš, publicistka Jana Klusáková a publicista Josef Chuchma, vybírala v 17. ročníku z devíti nominovaných děl. Nakladatelství Mladá fronta, které patří mezi pořadatele ceny, ze své produkce přihlásilo knihu Natálie Kocábové Schola Alternativa. 

 

Zatím jste si přečetli 50 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.