Téměř každý manažer někdy musel zorganizovat poradu na poslední chvíli. Nejraději by byl na takovou situaci předem připraven a měl k dispozici potřebné informace. Článek na www.educity.cz popisuje sedm strategií, které jsou pro takovou situaci nezbytné.

Nejprve zvažte, zda je porada skutečně nutná. V některých případech ji lze odložit na později nebo využít alternativní metody, jako je například telekonference.

Pokud je porada nevyhnutelná, ujistěte se, že jste naplánovali nejzákladnější opatření (místo a čas konání, agendu, pozvání konkrétních osob, občerstvení...).

Průběžně vytvářejte seznamy úkolů.

Mějte po ruce aktualizovaný seznam osob, které bude v případě spěchu třeba kontaktovat. Podobně sepište i seznam webových zdrojů, které by se mohly v takové situaci hodit.

Budujte vztahy. Nečekejte, až budete sami od někoho potřebovat službu, ale usilujte o vybudování dobrého týmu dodavatelů, prodejců a dalších osob, které můžete na poslední chvíli kontaktovat.

Mějte připravený nouzový plán pro případ selhání prvního.

Naučte se smát. Zachování smyslu pro humor pomůže zabránit šílenství, hněvu a frustraci z dezorganizovaných nadřízených, kteří chtějí na poslední chvíli zázraky.

Související