Urostlá, šlachovitá těla plná dynamiky či neobyčejně precizně prokreslené portréty a studie lidských tváří. Vídeňská galerie Albertina přichystala výstavu věnovanou vrcholné éře renesanční kresby. Výstava nazvaná Michelangelo a jeho doba (Michelangelo und seine Zeit) byla otevřena v centru Vídně na konci minulého týdne. 

Sbírka kreseb a grafik rakouské Albertiny patří k nejobsáhlejším a také nejcennějším na světě. Přesto aktuální výstava, která ukazuje sedmdesát renesančních prací, může některé návštěvníky zklamat. Ne, že by výběr nebyl dostatečně kvalitní, ale název vzbuzuje větší očekávání, než jaké může nová expozice na první pohled naplnit. 
Albertina totiž přes bohatost svých sbírek nevlastní více než pouhých osm prací slovutného Michelangela Buonarrotiho (1475 - 1564).

Zdá se tedy, že notoricky známé jméno italského mistra posloužilo spíše jako marketinkový trik. 
"Tématem naší výstavy je obdivuhodný vliv Michelangena na jeho současníky a mladší tvůrce," obhajuje pojetí expozice tiskový mluvčí Albertiny Klaus Albrecht Schröder, jak ho citovalo na svém webovém portálu DeutschlandRadio.

Zatím jste si přečetli 40 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.