270 000 denních uživatelů z více jak 10 tisíc firem, partnerská síť zahrnující na 20 tisíc smluvních dodavatelů služeb...
Accor Services je druhou největší mezinárodní obchodní činností skupiny Accor. Cílem Accor Services je zvýšit výkonnost společností a veřejných institucí podporováním pocitu pohodí zaměstnanců a občanů.

Online rozhovor

  Obnovit
Čtenářský dotaz
Jaké typy stravenek nabízíte? Lze je použít plošně, nebo je jejich využití nějak omezeno (region, typ stravovacího zařízení apod.)?
Alena Válková
Vážená paní Joštová, k Vašemu dotazu: stravenky Ticket Restaurant jsou nabízeny v různých nominálních hodnotách v rozmezí od 20-100 Kč s možností odstupňování po 1 Kč. Tyto stravenky lze objednat a více informací získáte na našem zákaznickém servisu 234 662 340. Jejich použití je celorepublikové v síti našich smluvních partnerů (restaurace, obchody apod.). Tato síť čítá více jak 20 tisíc provozoven. Vyskytuje-li se však ve Vašem okolí provozovna, která není součástí této sítě, je možné na Vaše přání tuto provozovnu do sítě zahrnout. Stačí dodat Váš tip na náš zákaznický servis.
Čtenářský dotaz
V čem spočívá výhoda vašich služeb? Proč bych se měl obracet právě na vaši firmu, chci-li zaměstnancům nabídnout stravenky?
Alena Válková
Pane Hrubeši, všechny společnosti provozující stravenkové systémy se řídí platnou legislativou. Naše společnost však může nabídnout stravenky balené dle Vašich požadavků, kde každý zaměstnanec obdrží v obálce se svým jménem stravenky v nominální hodnotě dle Vašeho výběru. Další výhodou je rychlost našich služeb. Náš obchodní zástupce Vám pomůže s výběrem té nejvýhodnější varianty přímo pro Vaši společnost, tel.: 234 662 300
Čtenářský dotaz
Využívají firmy i jiné produkty než jen stravenky? Který z vámi nabízených produktů má největší úspěch?
Alena Válková
Paní Ivano, naše společnost mimo hlavního produktu Ticket Restaurant nabízí ještě další dva typy poukázek. Čistý Ticket poukázka určená k řešení úhrady mycích, čisticích a dezinfekčních prostředků, včetně praní a čistění pracovních a ochranných oděvů nebo uniforem. Žádaným produktem je Compliments – Dárkový Ticket. Tato poukázka poslouží jako odměna zaměstnancům. Výhodou této poukázky je možnost výběru libovolného dárku podle přání zaměstnance. Nominální hodnota jedné poukázky může být v rozmezí 100-500 Kč. Výhodnost pro zaměstnance spočívá v osvobození od daně z příjmu, sociálního a zdravotního pojištění což je výhoda i pro zaměstnavatele. Poukázka je používána jako cena do soutěže a jako dárek obchodním partnerům a klientům.
Čtenářský dotaz
Dá se v oblasti zaměstnaneckých výhod, ve které působíte, vymyslet ještě něco originálního, co by bylo pro vaše klienty přitažlivé? Uvažujete o nějaké novince?
Alena Válková
Pane Soukupe, naše společnost v loňském roce provedla inovaci námi nabízených služeb šetřící práci a čas Vašich pracovníků a Vaší společnosti. Například personalizovaná objednávka, kdy zaměstnanec obdrží v obálce se svým jménem stravenky v nominální hodnotě dle Vašeho výběru. Naše marketingové oddělení připravuje určité novinky, ale hodně bude záležet na vývoji české legislativy.
Čtenářský dotaz
Kolik máte k dispozici dodavatelů pro své služby? Jak je získávate? Projeví se nějak na vaší nabídce či spektru dodavatelů změny v sazbách DPH?
Alena Válková
Paní Evo, síť našich smluvních partnerů (restaurance, obchody s potravinami, rychlá občerstvení apod.) čítá více jak 20.000 provozoven v celé České republice. Naší snahou je tuto síť rozšiřovat dle požadavků uživatelů stravenek Ticket Restaurant. Naše společnost je povinna respektovat legislativní změny, v oblast služeb přechází sazba DPH z 22 % na 19 %.
Čtenářský dotaz
Chápu, že stravenky jsou určeny na stravu, mohu je tedy, doufám, použít i v obchodech. Musím respektovat vyhlášky typu? - Stravenkami můžete zaplatit jen potraviny k přímé spotřebě a jim podobné?
Alena Válková
Pane Davide, za stravenky se nesmí nakupovat alkoholické nápoje a cigarety.
Čtenářský dotaz
V některých restauracích chtějí vracet jen do pětikoruny. Mají na to právo?
Alena Válková
Paní Petro, je to pravda, záleží pouze na rozhodnutí daného restauračního zařízení.
Čtenářský dotaz
Zamestnavatel prostrednictvim FKSP prispiva na obed 20 Kc (pri 8 hodinove pracovni dobe). Striktne pritom urcil ze musime navstevovat pouze jednu jidelnu kde mimo uvedenych dotovanych 20 Kc mi sami jeste doplacime mezi 20 az 50 Kc. Je mozne ho prinutit k jinemu reseni ?
Alena Válková
Pane Ludvíku, zde Vám můžeme pouze doporučit podívat se naše webové stránky www.accor-services.cz, kde jsou podrobně vysvětleny daňové výhody stravenek Ticket Restaurant, které určitě zaujmou Vašeho zaměstnavatele.
Čtenářský dotaz
Vaše firma je součástí velké zahraniční společnosti. Využíváte v našich podmínkách zkušeností z ostatních států, ve kterých firma působí? Liší se nějak potřeby zahraničních zaměstnanců od našich?
Alena Válková
Pane Horáku, naše firma je součástí francouzké obchodní skupiny Accor a je pravdou, že plně využívámě zkušeností z více jak 40-ti leté praxe v této oblasti. Nabídka produktů je obdobná, liší se pouze platnou legislativou dané země. Pokud by Vás tato oblast více zajímala, můžete se podívat na www.accor.com nebo www.accor-services.com. Trendem vyspělých společností je nabídnout zaměstnanci kromě platu i další benefity, které umožní zaměstnanci se plně věnovat svému povolání. Nabízejí se například servisní poukázky, které zajistí např. baby sitting, asistenční služby osobám v důchodovém věku apod.
Čtenářský dotaz
Stravenky mi připadají jako nejrozšířenější benefit, který lze navíc uplatnit prakticky všude. Proč je tedy někde nemají nebo pro jejich využívání limitují? Je jejich využití pro zaměstnavatele nějak nevýhodné? Má s administrací starosti navíc nebo jsou pro něho drahé?
Alena Válková
Paní Dostálová, stravenky jsou daňově výhodné jak pro zaměstnance tak i pro zaměstnavatele a závisí jen na zaměstnavateli zda se rozhodne tyto výhody využít. Více informací o daňové výhodnosti stravenek naleznete na www.accor-services.cz nebo přímo na našem zákaznické servisu 234 662 340. Naše společnost jako jediná na trhu nabízí tzv. personalizované obálky. Tím odpadá práce Vašich pracovníků, kteří stravenky museli rozdělovat. Dnes nabízíme dle Vašeho zadání dodat stravenky v přesném počtu a na konkrétního zaměstance.
Čtenářský dotaz
Vaše firma, pokud se nemýlím, v Česku provozuje i řadu hotelů s poměrně slušným počtem lůžek. Poskytujete nebo plánujete nabidnou nějakou formu dárkového balíčku i pro tuto oblast? Například často cestující manažeři nebo obchodníci mnohých firem by službu jistě jako benefit uvítali...
Alena Válková
Pane Nosku, od 1. dubna 2004 se otevírá nový hotel Ibis Praha Smíchov. U příležitosti této události plánujeme nabídnout našim klientům speciální slevy na ubytování pro Vaše manažery a obchodní partnery. Více informací získáte na 234 662 372. Nebo kontaktujte www.accorhotels.com
Související